Sieťotlač

Tampoprint – tampotlač

V prvom rade sa používa na značenie plastových predmetov, ale touto technológiou dá sa potlačiť aj drevo, sklo, papier. Výhodou tampoprintu voči sieťotlači je vyššia kvalita tlače nie len na rovné povrhy. Potlač robíme aj pre niekoľkých priamych výrobcov. Sme k dispozícii partnerom pri potlači kusových alebo sériových výrobkoch. Pre tlač potrebujeme grafiku vo vektore, aby sa mohlo urobiť kvalitné kliše. Pomocou kliše sa dostane požadovaná grafika na potláčaný predmet. Farba sa prenáša z klišé na predmet pomocou silikonového tamponu.


Sieťotlač – sitotlač

Zvyčajne sa používa pri rozmerovo väčších grafikách s priamou tlačou na daný materiál. Takmer na všetky druhy propagačných

materiálov sa dá aplikovať technológia sieťotlače. Táto technológia je jedným z najpoužívanejších spôsobov tlače, a používa sa na výrobu veľkého množstva produktov. Využíva sa na ploché predmety z rôznych materiálov (papier, plasty, textílie), ako sú kalendáre, tričká, obrusy, dáždniky, atď … Ponúkame jedno- a viacfarebnú potlač.


Transferová tlač

Je to druh sieťotlače, kde potlač sa neaplikuje priamo na predmet, ale len sprostredkovane cez prevodný, takzvaný transferový papier. Pomocou nažehlovacieho lisu sa dostane motív na výrobok. Výhodou je, že aplikovať motív možno nie len na rovné plochy.

Aplikuje sa hlavne na textil, plast, tričká, dáždniky, čiapky atď.


Razba – slepotlač (hľbkotlač)

Hľbkotlač (slepotlač) je špeciálnou formou razby do kože (napr. peňaženky, kožené obaly, kľúčenky, diáre) a podobný materiál.

Pre túto techniku je charakteristické, že je razba bez fólie. To znamená, že požadovaný motív je na materiál razený pomocou mosadznej raznice bez farby.


Reliéfna razba (Embosovanie)

Technológia reliéfnej razby umožňuje raziť na materiály ako je koža, koženka a papier. Táto výrobná technológia dodá každému predmetu exkluzívny vzhľad. V tlačiarenskom lise sa pri teplote cca. 120 ° C pretlačí cez štočok fólie. Tá môže mať zlatý, strieborný alebo aj iný metalický povrch. Na realizáciu potlače touto technológiou je potrebné vyrobiť raznicu z tepelne dobre vodivého materiálu, napr. mosadze v tvare motívu loga. Po upnutí raznice do raziaceho stroja,  je vyhriata na požadovanú teplotu a potom pomocou teploty a tlaku dochádza k vyrazeniu motívu raznice do daného predmetu.


Výsek

Tvarový výsek sa robí pomocou výsekovej formy. Vysekávať sa dá z kartónu, lepenky, plastu, papiera  ľubovoľný tvar, rôzne veľkosti s krátkym dodacím termínom (ak už je výseková forma hotová). Nápaditý výsek, ohyb môže byť presne tou maličkosťou, ktorá dodá vyseknutému materiálu punc netradičnosti a odlíší ju od konkurencie. Možnosti výsekov a ohybov sú ohraničené len Vašou fantáziou.


Vyšívanie

Výšivky sa obvykle používajú na označenie niektorých častí textilu, ale aj hotových výrobkov, ako sú tričká, mikiny, čiapky, pracovné odevy. Vyšívanie sa uskutočňuje s profesionálnymi vyšívacími strojmi. Vysoká kvalita nite zaručuje dlhú životnosť aj voči vysokým teplotám a odolnosť voči chemikáliám. Vyšívanie sa robí pomocou vyšívacieho programu. Cena nezávisí od farebnosti, ale od počtu stehov.